Jaunākās Īsziņas

Lasīt angliski

 

Īsziņas ir jaunākā informācija par tikko pieņemtajām vai plānotajām izmaiņām nodokļu un uzņēmējdarbības likumdošanā. Īsziņas ietaupa Jūsu laiku, pievēršot uzmanību tikai svarīgākajām izmaiņām, kas var ietekmēt Jūsu uzņēmumu.

Ieviesīs jaunu pakalpojumu – saimnieciskās darbības ieņēmumu konts (2/42/19) (0)

15.10.2019

Projekts

Finanšu ministrija kopā ar VID un komercbankām plāno izveidot jaunu pakalpojumu nodokļu maksātājiem – saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) kontu, par ko liecina VID mājaslapā publicētais ziņojums. Lasīt vairāk..

Darba devēja sniegtā informācija par iemaksām privātos pensiju fondos – VID uzziņa (3/42/19) (0)

15.10.2019

Prakse

Šā gada jūlijā VID publicēja uzziņu, kurā skaidro, kā pareizi atspoguļot informāciju darba devēja paziņojumos gadījumos, kad darba devējs veic iemaksas privātos pensiju fondos par darbinieku no saviem līdzekļiem, un gadījumos, kad tās tiek veiktas no darbinieka līdzekļiem ar darba devēja starpniecību. Lasīt vairāk..

Kā pāriet uz bezpapīra grāmatvedību? (2/41/19) (0)

08.10.2019

Prakse

Digitālās ekonomikas laikmetā uzņēmējiem jāspēj sekot līdzi nozares tendencēm. Grāmatvedībā šī tiekšanās ir uz nākotni bez papīra, taču rodas jautājumi. Kā to izdarīt? Kādi rīki nepieciešami? Kādi normatīvie akti jāievēro? Lasīt vairāk..

Personas aizskaršana darba vietā – tiesiskais regulējums un tiesu prakse (3/41/19) (0)

08.10.2019

Prakse

Iepriekšējā rakstā informējām par problēmu – emocionālu vai psiholoģisku vardarbību pret darbinieku. Šajā rakstā aplūkotas tiesību normas, kas regulē emocionālu vardarbību, kā arī jaunākā tiesu prakse. Lasīt vairāk..

Aizdevumi saistītām personām – VID uzziņa apstiprina, kādos gadījumos nesadalītās peļņas apmērs nav jāsamazina (2/40/19) (0)

01.10.2019

Prakse

Pēc UIN reformas aizdevumi saistītām personām var veidot ar nodokli apliekamu objektu, radot jautājumu, vai aizdevumu var izsniegt bez UIN sekām. Šajā rakstā – par VID publicēto jauno uzziņu, kurā skaidrots, kā piemērojami aizdevuma izņēmuma kritēriji. Lasīt vairāk..

 
Kontaktinformācija
MindLink.lv
lv_mindlink@pwc.com
Tel: 67094400
(Inga Ķempele)
© 2019 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 14.01.2019