Jaunākās Īsziņas

Lasīt angliski

 

Īsziņas ir jaunākā informācija par tikko pieņemtajām vai plānotajām izmaiņām nodokļu un uzņēmējdarbības likumdošanā. Īsziņas ietaupa Jūsu laiku, pievēršot uzmanību tikai svarīgākajām izmaiņām, kas var ietekmēt Jūsu uzņēmumu.

Grupas konts – transfertcenu aspekti (1) (1/34/19) (0)

20.08.2019

Prakse

Starptautiskas uzņēmumu grupas arvien biežāk izvēlas veidot grupas kontus (cash pools), lai optimizētu grupā pieejamos brīvos finanšu līdzekļus un mazinātu ārējo finanšu avotu ietekmi. Taču grupas konta izveide un darījumu uzsākšana rada nepieciešamību pamatot grupas konta darījumos piemēroto transfertcenu (“TC”) atbilstību tirgus cenām un, iespējams, gatavot TC dokumentāciju. Šajā rakstu sērijā apskatīsim galvenos TC apsvērumus saistībā ar grupas konta darījumiem saistīto personu starpā, ņemot vērā TC regulējošos normatīvos aktus Latvijā un ESAO Nodokļu bāzes samazināšanas un peļņas pārvietošanas (BEPS) projekta ieteikto labāko praksi. Lasīt vairāk..

Jaunumi PVN piemērošanā (3) (2/34/19) (0)

20.08.2019

Pieņemts

Iepriekšējās Īsziņās publicētā raksta nobeigums. Lasīt vairāk..

IIN pārmaksa tomēr nepienākas (3/34/19) (0)

20.08.2019

Prakse

Iepriekš informējām par mūsu pieredzi šogad, sagatavojot 2018. gada ienākumu deklarācijas. Proti, noteiktai cilvēku grupai Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) tika automātiski aprēķināta negaidīti liela iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārmaksa, kas radās no IIN kontā ieskaitītās solidaritātes nodokļa (SN) summas. Šajā rakstā – par Finanšu ministrijas (FM) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sniegto viedokli. Lasīt vairāk..

Grozīs Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumu (2) (2/33/19) (0)

13.08.2019

Projekts

Iepriekšējā nedēļā publicētā raksta nobeigums par plānotajiem UIN likuma grozījumiem. Lasīt vairāk..

Priekšnodokļa atskaitīšana secīgu piegāžu ķēdē (3/33/19) (0)

13.08.2019

Prakse

Eiropas Savienības Tiesa (EST) šā gada 10. jūlijā ir pieņēmusi spriedumu lietā C-273/18 SIA “Kuršu zeme” pret VID, kurā analizēts jautājums, vai secīgu pārrobežu preču piegāžu ķēdes darījumos ar vienu transportēšanu preču gala saņēmējs – Latvijas komercsabiedrība – bija tiesīga atskaitīt priekšnodokli, kas norādīts citas Latvijas komercsabiedrības nodokļa rēķinos, ja SIA “Kuršu zeme” preces saņēma Lietuvā (sākotnējā preču piegādātāja noliktavā) un pati nodrošināja transportēšanu uz Latviju. Šajā rakstā – sīkāk par EST atziņām. Lasīt vairāk..

 
Kontaktinformācija
Inga Ķempele
mindlink@lv.pwc.com
Tel: 67094400
© 2019 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 14.01.2019