PwC ikgadējais nozares apskats par pārmaiņām izklaides un mediju jomā - par ieguvējiem un zaudētājiem

PwC Nodokļu pamatkurss tiešsaistē 14.10.2020 - 21.04.2021
Finanšu instrumenti - teorija un prakse - 28.09.2020


Tuvojas jaunais PwC’s Academy mācību gads – izmanto iespēju gūt jaunas zināšanas attālināti! (1/38/20)

15.09.2020
Atvērtais raksts
PwC’s Academy uzsāk jauno mācību gadu, pirmo reizi piedāvājot iegūt jaunas zināšanas par nodokļiem tiešsaistes semināros. Jaunajā mācību sezonā tiks piedāvātas divas apjomīgas mācību programmas, kas paredzētas finanšu vadītājiem, uzņēmumu grāmatvežiem un juristiem: Nodokļu pamatkurss un IFRS iesācējiem un profesionāļiem. Abas programmas var apgūt pilnā apmērā vai arī izvēlēties tikai atsevišķus moduļus. Šajā rakstā – par Nodokļu pamatkursu. Lasīt vairāk..
.......................................................................................................................................................................

UIN piemērošana grupas kontam ar nulles atlikumu (2/38/20) (0)

15.09.2020

Prakse

Uzņēmumu ienākuma nodokļa (“UIN”) piemērošana grupas kontam (cash pool) ir bijusi viena no galvenajām neskaidrībām ar UIN apliekamās bāzes noteikšanā. Turklāt VID joprojām nav publicējis vadlīnijas par dažādām iespējamām situācijām, kas uzņēmumiem praksē rodas, izmantojot grupas kontu, lai VID nostāja šajā jautājumā būtu nepārprotami skaidra. Šajā rakstā – par PwC praksē saņemtā VID uzziņā sniegto skaidrojumu par UIN piemērošanu grupas kontam ar nulles atlikumu (zero-balance cash pool). Lasīt vairāk..

Covid-19 seku ietekme uz nomas uzskaiti (3/38/20) (0)

15.09.2020

Prakse

Covid-19 ir atnesis būtiskas pārmaiņas uzņēmējdarbības vidē, tostarp īslaicīgu nomas maksas atlaišanu. Pandēmijas seku ietekmē ES apstiprinājuma posmā šobrīd atrodas 16. Starptautiskā finanšu pārskatu standarta “Noma” (16. SFPS) grozījumi, kas pieņemti šā gada 28. maijā un kurus, visticamāk, varēsim piemērot finanšu pārskatu sagatavošanā jau par 2020. gadu. Lasīt vairāk..

Administratīvā atbildība par nodokļu pārkāpumiem (1/37/20) (0)

08.09.2020

Pieņemts

Šā gada 1. jūlijā ir zaudējis spēku Administratīvo pārkāpumu kodekss, kurš teju 35 gadus regulēja jautājumus par administratīvo atbildību, tostarp nodokļu jomā. Tā vietā spēkā stājies Administratīvās atbildības likums (“AAL”), kas pieņemts vērienīgās administratīvās atbildības reformas ietvaros. AAL nav tikai vecā kodeksa uzlabota versija – jaunā likuma struktūra un regulējums būtiski atšķiras no ierastā, tādēļ pirmais ieskats tajā var izraisīt apjukumu. Šajā rakstā – par to, kur meklējami pārkāpumu sastāvi, par kādiem pārkāpumiem nodokļu jomā ir paredzēta administratīvā atbildība, kā arī ieskats citos saistītos jautājumos. Lasīt vairāk..

Dalībnieka piekrišana darījumam ar saistītu personu (2/37/20) (0)

08.09.2020

Prakse

Šajā rakstā aplūkots, kādos gadījumos būtu jāsaņem dalībnieka piekrišana, slēdzot darījumus ar saistītām personām Komerclikuma (“KL”) izpratnē. Lasīt vairāk..

Automašīnas izmantošana uz darba līguma pamata (3/37/20) (0)

08.09.2020

Prakse

Komersanta saimnieciskās darbības nodrošināšanai darbinieki nereti izmanto personīgās automašīnas. Šajā rakstā aplūkosim, kas jāņem vērā un kādas ir iespējamās nodokļu sekas, šādu izmantošanu iekļaujot darba līgumā. Lasīt vairāk..

 

© 2020 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 15.09.2020