MindLink.lv lasītāju aptauja

VID piedziņas vēršana pret nodokļu parādnieka darījumu partneriem (1/37/19) 

10.09.2019
Atvērtais raksts
2018. gadā VID iedibināja jaunu praksi nesamaksāto nodokļu piedziņas jomā, kas pārkāpj Administratīvā procesa likumā nostiprinātos principus un komersantu tiesības, kā arī vispārējo tiesisko regulējumu konkrētajā sfērā. Šajā rakstā – sīkāk par VID jauno praksi un iespējamo nodokļu maksātāja rīcību. Lasīt vairāk..
..........................................................................................................................................................................

Darba laiks attālinātā darbā un ar to saistītie izaicinājumi (2) (2/37/19) (0)

10.09.2019

Prakse

Iepriekšējās Īsziņās publicētā raksta nobeigums. Lasīt vairāk..

VID tiesību paplašināšanas nepatīkamās sekas (3/37/19) (0)

10.09.2019

Prakse

Kontroles pasākumu ietvaros dažādos posmos VID ir tiesīgs piemērot sava iespējamā lēmuma izpildes nodrošinājuma līdzekļus. Pirms gada VID tiesības šajā jautājumā tika paplašinātas, un šādas paplašināšanas ietekmi aktīvi jūt tie uzņēmēji un privātpersonas, kurus VID pārbauda šobrīd. Vienlaikus ir pamats secināt, ka jauniegūto tiesību izmantošana kļūst formāla un nepamatoti ierobežo nodokļu maksātāju tiesības. Lasīt vairāk..

Īpašas atlaides darbiniekiem – nodokļu jautājumi (2/36/19) (0)

03.09.2019

Prakse

Uzņēmumi šobrīd attīsta daudzas un dažādas metodes gan klientu, gan darbinieku piesaistīšanai, motivēšanai un noturēšanai. Šīs metodes parasti nozīmē arī izdevumus, kuriem savukārt jāaplēš pareiza nodokļu piemērošana. Par klientu lojalitātes pasākumu izdevumiem esam iepriekš rakstījuši šeit. Šajā rakstā – par to, kādi nodokļu jautājumi var attiekties uz īpašām atlaidēm, ko uzņēmums piešķir saviem darbiniekiem. Lasīt vairāk..

Darba laiks attālinātā darbā un ar to saistītie izaicinājumi (3/36/19) (0)

03.09.2019

Prakse

Attālinātais darbs jeb darbs no mājām kļūst arvien populārāks, ļaujot darbiniekam daudz brīvāk plānot savu laiku un veiksmīgāk apvienot darbu ar ģimenes dzīvi. Lai gan šķiet, ka darbs no mājām nozīmē, ka darbinieks organizē un plāno savu darbu pēc sirds patikas ar nosacījumu, ka darbs ir izdarīts un darba līgumā paredzētās stundas nostrādātas, jāatceras, ka Darba likumā iekļautie darba laika nosacījumi tomēr netiek atcelti. Lasīt vairāk..

UIN likuma grozījumi neitralizēs hibrīdneatbilstības (2/35/19) (0)

27.08.2019

Projekts

Iepriekš esam informējuši MindLink.lv abonentus par plānotajiem grozījumiem UIN likumā. Šajā rakstā – sīkāk par grozījumiem attiecībā uz hibrīdneatbilstībām un to neitralizēšanu, piemērojot UIN. Lasīt vairāk..

 

© 2019 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 10.09.2019