MindLink.lv - 17 gadi

Personāla ilgtspējas pasākumi – VID viedoklis (1/21/18) (0)

22.05.2018

Prakse

Viens no UIN reformas jaunievedumiem, kas pievērsis darba devēju lielāko uzmanību, ir personāla ilgtspējas pasākumu izdevumi. UIN likumā ir definētas izdevumu kategorijas, ko var klasificēt kā personāla ilgtspējas pasākumus, taču rodas jautājumi par likumā neminētām izdevumu kategorijām, kas palīdz motivēt darbiniekus un pēc būtības ir klasificējamas kā personāla ilgtspējas pasākumi. VID savā mājaslapā ir apkopojis atbildes uz darba devēju biežāk uzdotajiem jautājumiem par šo tēmu. Šajā rakstā – VID atbildes un mūsu secinājumi par divām izdevumu kategorijām, kas varētu būt aktuālas vairumam darba devēju – kafija un tēja darba vietā un kolektīvie pasākumi. Lasīt vairāk..

IIN piemērošana ienākumam no kriptovalūtas – jauns VID viedoklis (2/21/18) (0)

22.05.2018

Prakse

Iepriekš publiski pieejamā rakstā šā gada 12. janvārī izklāstījām gan mūsu, gan VID viedokli par to, kā jāpiemēro IIN ienākumam no kriptovalūtas. Tobrīd VID uzskatīja, ka ienākums no kriptovalūtas ir cita veida ienākums (neatskaitot izdevumus), kam piemēro pamatlikmi, t.i., 2018. gadā progresīvo IIN likmi. Šobrīd VID ir mainījis savu viedokli. Lasīt vairāk..

PVN par nomaksas pirkumu – vai gaidāmas kardinālas pārmaiņas? (3/21/18) (0)

22.05.2018

Prakse

Šā gada 3. maijā ir publicēti Eiropas Savienības Tiesas (EST) ģenerāladvokāta Maceja Špunara secinājumi Volkswagen Financial Services (UK) Ltd lietā C-153/17. Lieta attiecas uz atskaitāmā priekšnodokļa daļas noteikšanu saistībā ar vispārējām izmaksām uzņēmumos, kas gūst ieņēmumus no nomaksas pirkuma darījumiem. Šajā rakstā – sīkāk par ģenerāladvokāta secinājumiem, kuri, ja tiesa tos atbalstīs, var atstāt būtisku ietekmi uz šo darījumu izvērtējumu un priekšnodokļa atskaitīšanas kārtību. Lasīt vairāk..

Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošana sāksies 2018. gada 25. maijā (1/20/18) (0)

16.05.2018

Pieņemts

Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošana tiks uzsākta pēc desmit dienām, un tieši tik dienu ir atlicis līdz brīdim, kad katram uzņēmumam, kas apstrādā personas datus, ir jāievieš nepieciešamās izmaiņas, lai apstrādi veiktu atbilstoši jaunās regulas prasībām un izvairītos no sankcijām par tās noteikumu neievērošanu. Atgādinām, ka ES regulu noteikumus piemēro tieši, t.i., dalībvalstīm nav jāiestrādā to normas savos nacionālajos tiesību aktos. Šajā rakstā piedāvājam apkopojošu “stresa testu,” kura rezultāti palīdzēs jums izvērtēt uzņēmuma gatavību ievērot jaunās regulas noteikumus un pildīt tās prasības. Lasīt vairāk..

UIN piemērošana pastāvīgajām pārstāvniecībām atbilstoši jaunajam UIN likumam (3) (2/20/18) (0)

16.05.2018

Prakse

Turpinot rakstu sēriju par UIN piemērošanu pastāvīgajām pārstāvniecībām (PP), šajā rakstā – par peļņas sadales brīža noteikšanas praksi Igaunijā un PP ikmēneša UIN deklarācijās norādāmo informāciju. Lasīt vairāk..

 

© 2018 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 24.05.2018