26. martā aicinām uz PwC kursu 
"Kā sagatavoties VID pārbaudēm un nepieļaut tipiskas kļūdas"

 

27. martā aicinām uz LTRK Finanšu dienu,
kur PwC Nodokļu nodaļas vecākā menedžere Agate Zīverte vadīs semināru
"UIN aktualitātes un praktiski piemērošanas aspekti"

Uzkrājumi nedrošiem parādiem – UIN piemērošana (1/12/19)

19.03.2019
Atvērtais raksts
Šogad Finanšu ministrija (FM) iecerējusi strādāt pie nodokļu normatīvās bāzes papildināšanas attiecībā uz UIN piemērošanu uzkrājumiem nedrošiem parādiem. Sagaidāmi skaidrojumi gan par uzkrājumiem, ja tos izveido procentos no parāda summas, gan saskaņā ar 9. SFPS. Šajā rakstā – par citiem jautājumiem, ko FM skaidrojusi saistībā ar debitoru parādiem. Lasīt vairāk..
....................................................................................................................................................................

Vai kredīts mājokļa būvniecībai pamato veiktos ieguldījumus IIN vajadzībām? (2/12/19) (0)

19.03.2019

Prakse

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments (AT) analizēja, vai personai izsniegts kredīts mājokļa būvniecībai (kopsakarā ar citiem pierādījumiem) pamato nekustamajā īpašumā (NĪ) veiktos ieguldījumus un tādējādi ļauj samazināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) apliekamo kapitāla pieaugumu. Šajā rakstā – īsi par tiesas secinājumiem. Lasīt vairāk..

Biedrības pienākums maksāt UIN (3/12/19) (0)

19.03.2019

Prakse

Izņemot Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā noteiktos gadījumus, katram saimnieciskās darbības veicējam ir pienākums maksāt UIN, taču uz biedrībām attiecas izņēmumi. Atsevišķās situācijās VID var pārskatīt biedrības saimniecisko darbību, neatzīt tās atbilstību likuma prasībām un aprēķināt UIN. Lasīt vairāk..

Par ko komersantu izslēgs no PVN maksātāju reģistra? (1/11/19) (0)

11.03.2019

Projekts

Ministru kabinetam izskatīšanai ir iesniegts PVN likuma grozījumu projekts, kurš paplašina VID tiesības izslēgt komersantu no PVN maksātāju reģistra, nosaka stingrākus kritērijus īpašā PVN režīma preču importa darījumos atļaujas iegūšanai un nosaka reģistrēta PVN maksātāja atbildību par informācijas nesniegšanu VID par darījuma norisi. Par iemeslu PVN maksātāja izslēgšanai plāno uzskatīt nevis kādu pārkāpumu, bet gan, piemēram, valdes sastāva maiņu vai saimnieciskās darbības neveikšanu. Lasīt vairāk..

Kā Brexit ietekmēs UIN aprēķinu (2/11/19) (0)

11.03.2019

Prakse

Līdz brīdim, kad Apvienotā Karaliste (AK) izstāsies no ES, ir palikušas mazāk nekā 20 dienas. Šāda mēroga notikums ietekmē nodokļu piemērošanu. Nav šaubu, ka PVN un muita ir visvairāk iespaidotie nodokļi, taču mainīsies arī uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) piemērošana. Šajā rakstā skaidrojam, kā Brexit ietekme izpaužas dažās mūsu izvēlētās situācijās. Lasīt vairāk..

Grozīs likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (3/11/19) (0)

11.03.2019

Projekts

Šā gada 26. februārī Ministru kabinets ir izskatījis likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (IIN) grozījumu projektu, un drīzumā par to plānots lemt Saeimā. Šajā rakstā – par grozījumiem, kas ietver arī nodokļu parāda samaksas termiņa pagarināšanu atsevišķām nodokļa maksātāju grupām un pienākumu maksāt IIN par ienākumu no čeku loterijas. Lasīt vairāk..

 

© 2019 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 20.03.2019