PwC' Academy mācību kurss "Uzņēmumu ienākuma nodoklis"
21. februāris - 4. aprīlis

Vai Jūsu uzņēmumam būtu interese apmkelēt PwC kursu
"New Tax Reform in Latvia" angļu valodā?

Plānotās izmaiņas grāmatvedības organizācijas kārtībā (2) (1/7/18)

13.02.2018
Atvērtais raksts
Latvijā ir uzņēmumi, kuru pamatdarbība notiek Latvijā, bet tie ir ārvalstu uzņēmumu īpašumā vai pārvaldībā esošas sabiedrības, kurās saziņa galvenokārt notiek angliski. Šā gada 23. janvārī Ministru kabinets ir izskatījis un atbalstījis Ekonomikas ministrijas sagatavoto konceptuālo ziņojumu “Par grāmatvedības kārtošanu angļu valodā un citu valūtu lietošanu grāmatojumos.” Šajā rakstā – par būtiskām jomām, kas izvērtētas šajā ziņojumā. Lasīt vairāk..
...................................................................................................................................................................

PVN reverss ar metālizstrādājumu piegādi saistītiem pakalpojumiem (2/7/18) (0)

13.02.2018

Prakse

Ar šā gada 1. janvāri ir spēkā PVN apgrieztās maksāšanas kārtība (reverss) metālizstrādājumu piegādei un ar to saistītiem pakalpojumiem – metālizstrādājumu griešanai, locīšanai, mehāniskai apstrādei, metināšanai, velmēšanai, tīrīšanai, virsmas apstrādei un citiem apstrādes veidiem. Nozarē apjukumu ir radījis VID skaidrojums, ka PVN reversu šiem pakalpojumiem piemēro tikai tad, ja tos sniedz kopā ar metālizstrādājumu piegādi. Tātad, sniedzot šos pakalpojumus atsevišķi, tiem piemēro parasto kārtību. Šajā rakstā – sīkāk par šo problēmu. Lasīt vairāk..

ESAO 2017. gada nodokļu paraugkonvencija (2) (3/7/18) (0)

13.02.2018

Prakse

Pagājušajā nedēļā publicētā raksta nobeigums. Lasīt vairāk..

ESAO 2017. gada nodokļu paraugkonvencija (1) (3/6/18) (0)

06.02.2018

Prakse

2017. gada 18. decembrī ESAO ir publicējusi nodokļu paraugkonvencijas jaunāko redakciju, kurā iekļautas izmaiņas attiecībā uz nodokļa bāzes samazināšanu un peļņas novirzīšanu (BEPS). Lasīt vairāk..

Jaunais UIN likums – ziedojumi (3/5/18) (0)

30.01.2018

Prakse

Iepriekš jau esam informējuši MindLink.lv abonentus par jauno UIN likumu, tostarp par jaunu regulējumu attiecībā uz ziedojumiem. Šajā rakstā – par atšķirībām UIN piemērošanā ziedojumiem iepriekš un pēc šā gada 1. janvāra, kad jaunais UIN likums ir stājies spēkā. Lasīt vairāk..

Eiropas Komisija atkal iebilst pret Latvijas pieprasījumu ieviest PVN reversu (2/4/18) (0)

23.01.2018

Prakse

Pagājušās nedēļas Īsziņā informējām MindLink.lv abonentus, ka Eiropas Komisija šā gada 12. janvārī atteica Latvijai PVN apgrieztās maksāšanas kārtības (reversa) ieviešanu sadzīves elektronisko iekārtu un sadzīves elektriskās aparatūras piegādēm iekšzemē. Nepagāja ne nedēļa, un Komisija atkal iebilst pret Latvijas pieprasījumu ieviest PVN reversu – šoreiz būvizstrādājumu piegādēm iekšzemē. Par to sīkāk – šajā rakstā. Lasīt vairāk..

 

© 2018 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 13.02.2018