Aicinām MindLink.lv abonentus iepazīties ar prezentāciju par UIN aktualitātēm un praktisiem piemērošanas aspektiem, kuru Agate Zīverte 27. martā sniedza LTRK biedriem


Nerezidentiem izmaksātie ienākumi – VID skaidrojums par UIN piemērošanu (1/16/19) (0)

16.04.2019

Prakse

Uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) deklarācijas sagatavošanas procesā esam saskārušies ar atsevišķu praktisku jautājumu atšķirīgām interpretācijām, piemēram, par termiņu, kurā iesniedzams rezidences sertifikāts un UIN pārskats par nerezidenta gūtajiem ienākumiem. Lai precizētu šos termiņus un noteiktu UIN maksātāju pienākumus, noskaidrojām VID viedokli. Šajā rakstā piedāvājam iepazīties ar VID sniegtajām atbildēm. Lasīt vairāk..

PVN korekcijas saistībā ar nekustamo īpašumu (2/16/19) (0)

16.04.2019

Prakse

Uzņēmējiem, kas izmanto dažādus finanšu sektora piedāvātos pakalpojumus likviditātes uzlabošanai un papildu apgrozāmo līdzekļu iegūšanai, praksē var noderēt šā gada 27. marta Eiropas Savienības Tiesas (EST) Mydibel SA lietā C‑201/18 izteiktās atziņas. Lietā izskatīts strīds par nepieciešamību koriģēt atskaitīto priekšnodokli saistībā ar nekustamā īpašuma (NĪ) būvniecību, pārbūvi vai atjaunošanu, ja par šo NĪ vēlāk noslēdz atgriezeniskā līzinga (pārdošanas un atpakaļnomas) līgumu. Lasīt vairāk..

Mācības pieaugušajiem – nepalaidiet garām lielisku izdevību! (3/16/19) (0)

16.04.2019

Prakse

Katrs no mums bērnībā sapņojis iegūt kādu profesiju. Viens gribējis cept kūkas, otrs – garāžā skrūvēt auto, cits – katru dienu būvēt māju. Lielai daļai strādājošo bērnības sapņi nav šodienas realitāte, jo iegūtā profesija krasi atšķiras no izsapņotā, tomēr dažkārt gribas pasapņot, kā būtu, ja būtu? Šobrīd viss ir iespējams! Kā? Ir lieliska iespēja piepildīt sapni, apgūstot jaunas kompetences un iemaņas. Šajā rakstā – par mūžizglītības svarīgumu un iespējām to izmantot. Lasīt vairāk..

Priekšnodokļa atskaitīšana par sagatavošanās darbiem apliekamo darījumu veikšanai (2/15/19) (0)

11.04.2019

Prakse

Viens no priekšnodokļa atskaitīšanas nosacījumiem ir, ka iegādātās preces vai saņemtos pakalpojumus izmanto ar nodokli apliekamo darījumu nodrošināšanai. Turklāt nav nepieciešams, lai apliekamie darījumi jau būtu notikuši, pietiek ar nodomu tos veikt. Šajā rakstā – par to, kas jāņem vērā, atskaitot priekšnodokli par sagatavošanās darbiem apliekamo darījumu veikšanai. Lasīt vairāk..

Transfertcenu tendences – tirgus līmeņa aizdevuma apmērs (3/15/19) (0)

11.04.2019

Projekts

Pēc mūsu rakstu sērijas, kurā aplūkojām sabiedriskai apspriešanai paredzēto ESAO BEPS projektu attiecībā uz finanšu darījumiem, šajā rakstā – par tirgus līmeņa aizdevuma apmēru transfertcenu (TC) analīzē. Nodokļu maksātāji tiek aicināti izvērtēt, vai procentu maksājumi par aizdevumu saistītai personai un pats aizdevums ir tirgus līmenī. Lasīt vairāk..

 

© 2019 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 16.04.2019