Iepriekšējās nedēļas raksta nobeigums.
3. "Metal Kft" vs. Ungārija:
Metal Kft (Kft) pamatdarbība ir metāla un pulvermetalurģijas ražošana savā rūpnīcā Morā (Ungārijā). Uzņēmums tirgo saražotās preces gan saistītiem uzņēmumiem(54%), gan nesaistītiem klientiem. Turklāt Kft maksāja autoratlīdzību par preču zīmēm un zīmolu nosaukumiem, procentus, kas saistīti ar aizdevumiem un grupas kontu (angl. cash pool), kā arī izmantoja pārvaldības pakalpojumus grupā. Koncerna finanšu darbības rezultāts bija peļņa, taču Kft darbojās ar zaudējumiem. Analizējot preču pārdošanu saistītiem uzņēmumiem un pielietojot DTPM, Kft segmentēja savus finanšu datus, izslēdzot ārkārtējās izmaksas, kas bija saistītas ar ražotnes neefektīvu darbību un preču kvalitātes problēmām.
KfT transfertcenu pārbaudes rezultātā Ungārijas nodokļu administrācija:
Šajā lietā tiesa tomēr konstatēja trūkumus nodokļu administrācijas analīzē, īpaši darījumu definēšanā un TC metožu pielietošanā, un pieprasīja atkārtotu novērtējumu ar skaidrāku faktisko pamatojumu saistīto pušu darījumiem.
4. Illichmann Castalloy s.r.o. vs. Slovākija:
llichmann Castalloy s.r.o. (IC), kas ietilpst Alicon Grupā, nodarbojas ar alumīnija liešanas un smilšu veidņu un kodolu ražošanu un pārdošanu. Tas darbojas Alicon Castalloy Limited vadībā, kuras galvenā mītne atrodas Vīnē. Uzņēmums galvenokārt veica darījumus, kas saistīti ar alumīnija liešanas produktu pārdošanu saistītajām personām Austrijā un Vācijā. Ņemot vērā, ka grupa strādāja ar zaudējumiem, tā izmantoja peļņas sadalīšanas metodi (PSM), pārbaudot preču pārdošanas transfertcenu metodoloģiju, sadalot kopējos grupas zaudējumus uz visiem grupas uzņēmumiem, tostarp llichmann Castalloy s.r.o.
IC transfertcenu pārbaudes rezultātā Slovākijas nodokļu administrācija:
Šajā lietā tiesas nolēmums bija par labu IC; tika atcelta nodokļu administrācijas pielietotā pieeja TC analīzei, apgalvojot, ka arī zema riska uzņēmumi var radīt zaudējumus. Tika norādīts uz nekonsekvencēm nodokļu administrācijas veiktajā salīdzināmības analīzē.
Aplūkotās tiesvedības liek aizdomāties par vairākiem svarīgiem aspektiem, nosakot TC uzņēmumiem, kuri darbojas ar zaudējumiem, un aprakstot veikto analīzi TC dokumentācijā:
Ja Jums ir kāds komentārs par šo rakstu, lūdzu, iesūtiet to šeit lv_mindlink@pwc.com
Uzdot jautājumuUzņēmumi, kuri ilgstoši darbojas ar zaudējumiem, joprojām ir nodokļu administrāciju, tostarp Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta, uzraudzības un kontroles redzeslokā, jo īpaši, ja minētie uzņēmumi ietilpst daudznacionālu uzņēmumu grupā un veic kontrolētus darījumus.
Šajā rakstā aplūkotas vairākas tiesvedības Eiropas valstīs, kas parāda sarežģītības līmeni un grūtības, ar kurām uzņēmumi un nodokļu administrācijas saskaras, pārbaudot uzņēmumu, kuru darbības rezultāts ir zaudējumi, transfertcenas.
Ikdienā uzņēmumiem dažādiem konkrētiem mērķiem rodas nepieciešamība izmantot tādu iespēju kā naudas aizņēmums. Būtisks parādsaistību apjoma pieaugums uzņēmumam var radīt izaicinājumus, kas ietekmē bilances rādītājus un potenciālus nodokļa riskus.
Viens no risinājumiem pieaugoša parāda problēmai var būt aizdevuma kapitalizācija – process, kurā kreditors savas prasījuma tiesības iegulda aizņēmēja pamatkapitālā kā mantisku ieguldījumu.
Šajā rakstā paskaidrota aizdevuma darījuma un tā kapitalizācijas būtība, ar praktiskiem piemēriem aplūkotas iespējamās situācijas, pievēršoties gan uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN), gan transfertcenu (TC) aspektiem.
Kā zināms, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (ESAO) ir unikāls forums un globāli atzīts ekspertīzes centrs, kas dalībvalstīm, tostarp, Latvijai dod iespēju efektīvi risināt tās interesējošos jautājumus par transfertcenu atbilstību.
Šajā īsziņā - par ESAO izstrādātajām Summas B vadlīnijām saistītajiem uzņēmumiem, kuri veic preču izplatītāja funkciju uzņēmumu grupā.
Mēs izmantojam sīkdatnes vietnes funkcionalitātes nodrošināšanai un satura kvalitātes uzlabošanai. Sīkdatnes bez kurām vietne nespēj funkcionēt ir vienmēr ieslēgtas, pārējās var brīvi ieslēgt/izslēgt izmantojot šo konfigurācijas paneli. PwC nepārdod Tavus datus trešajām personām.
Noklikšķinot uz “Apstiprināt visas sīkdatnes”, Tu piekrīti visu sīkdatņu veidu izmantošanai.
Plašāka informācija par sīkdatnēm pieejama sīkdatņu izmantošanas politikā..
Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas lietotāju autentifikācijas nodrošināšanai. Tās var bloķēt izmantojot pārlūka uzstādījumus, taču šādā gadījumā nebūs iespējams autentificēties.
Šīs sīkdatnes ļauj mums analizēt tīmekļa vietnes apmeklējumu, datu plūsmu avotus un mērtīt vietnes veiktspēju. Šīs sīkdatnes neuzglabā personiski identificējamu informāciju.
Sīs sīkdatnes palīdz mums pielāgot vietnes saturu Jūsu interesēm un uzlabo reklāmu kvalitāti (neļauj tām nepārtraukti atkārtoties, utt).