ES fondi un citi līdzīgi finanšu atbalsta instrumenti ir snieguši atbalstu un sekmējuši daudzu uzņēmumu strauju izaugsmi, modernizāciju un attīstību. Ņemot vērā šobrīd pieejamo lielo informācijas apjomu un dažādo programmu piedāvājumu, ir svarīgi spēt tajā orientēties un atlasīt savam uzņēmumam piemērotus atbalsta instrumentus. Tas ļauj laikus apzināt atbilstošas atbalsta programmas, to ietvaros pieejamo finansējumu un izvirzītos atbilstības kritērijus gan potenciālajam projekta iesniedzējam, gan projekta iesniegumam.
ES fondu vai citu atbalsta programmu regulāru apsekošanu dēvē par fondu monitoringu. Tā ietvaros var notikt gan Eiropas, gan nacionālā līmeņa programmu izpēte, apkopojot tādu informāciju kā programmas mērķis, atbalstāmās aktivitātes, attiecināmās un neattiecināmās projekta izmaksas, kopējais finanšu atbalsta apmērs, dokumentu iesniegšanas termiņi. Balstoties uz apkopotās informācijas izvērtējumu, katrs uzņēmums atlasa saviem plāniem un vajadzībām atbilstošas programmas, atvieglojot meklēšanas procesu un ietaupot laiku. Fondu monitorings ļauj uzņēmumiem sasniegt vairākus mērķus.
Liela daļa uzņēmumu nav informēti par tiem pieejamām atbalsta programmām, jo tie regulāri neseko līdzi aktīvajām programmām. Ir svarīgi uzsvērt, ka ļoti bieži potenciālās atbalsta programmas piešķir finanšu dotāciju veidā, kas ļauj uzņēmumam gūt finansējumu konkrētām investīcijām, nepalielinot kredītsaistības.
Ja uzņēmums apsver iespēju pieteikties kādai no atbalsta programmām, atbilstošu programmu laicīga apzināšana ļauj pielāgot uzņēmuma investīciju fokusu. Mērķi var būt dažādi – eksporta palielināšana vai jaunu tirgu apzināšana, ilgtspējas attīstība, dažādu nozares problēmu risināšana, u.c. Ja iecerētās investīcijas nav steidzamas, to realizāciju var ieplānot saskaņā ar potenciālo programmu publicēšanas grafiku, jo programmās lielākoties akceptē projektus, kas vēl nav uzsākti.
Dažādi ES fondi vai programmas, piemēram, Horizon vai Interreg, atbalsta projektus, kuros tiek veidota sadarbība starp vairākiem uzņēmumiem, kā arī ar pētniecības vai izglītības iestādēm. Fondu monitorings ļauj uzņēmumam atklāt jaunas sadarbības un zināšanu apmaiņas iespējas, kā arī plānot pētījumus, kam ikdienā netiek atvēlēti pietiekami daudz resursu.
Projekta iesnieguma sagatavošana programmām var aizņemt pat vairākus mēnešus, tāpēc laikus atrodot potenciālo programmu un sagatavojoties tai, ir lielāka iespēja, ka projekta iesniegums būs kvalitatīvs un tiks piešķirts finansējums. Svarīgi ir monitorēt gan vēl neizziņotās, gan izziņotās programmas, kuru pieteikuma termiņš ir pēc vairākiem mēnešiem, lai būtu pietiekami daudz laika izstrādāt projekta iesniegumu.
PwC piedāvā veikt gan nacionālā, gan ES fondu monitoringu atbilstoši Jūsu uzņēmuma vajadzībām. PwC monitoringa ietvaros identificē potenciālās programmas un sagatavo regulāras atskaites par tām. Ja starp tām būs programma, kurai vēlaties pieteikties, PwC veiks tās detalizētu izpēti un palīdzēs jums sagatavot projekta iesniegumu.
Aicinām sazināties ar mums!
Ja Jums ir kāds komentārs par šo rakstu, lūdzu, iesūtiet to šeit lv_mindlink@pwc.com
Uzdot jautājumuIepriekš jau rakstījām par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) piemērošanu elektromobiļa iegādes un uzturēšanas izdevumiem. Taču darbinieki bieži uzlādē uzņēmuma elektromobili mājās. Šajā rakstā – par uzņēmuma iespējām kompensēt elektrības izmaksas darbiniekam.
Atbilstoši tam, kā veidojās jauni aktīvu un darījumu veidi, tiek grozīta arī Padomes Direktīva 2011/16/ES par administratīvu sadarbību nodokļu jomā. Eiropas Komisija ir ierosinājusi jaunus nodokļu pārredzamības noteikumus visiem pakalpojumu sniedzējiem, kuri iesaistās darījumos ar kriptoaktīviem. Šā gada 16. maijā ES finanšu ministri vienojās par DAC8 kompromisa tekstu. Ir sagaidāms, ka drīzumā tā tiks formāli apstiprināta.
Šā gada 20. aprīlī Eiropas Savienības Tiesa (EST) pieņēma spriedumu lietā C‑282/22 par PVN piemērošanu pakalpojumiem, kurus sniedz tādi elektrisko transportlīdzekļu uzlādes punkti, kas līdztekus uzlādei piedāvā arī uzlādēšanai paredzēto aprīkojumu un programmatūru. Šajā rakstā – sīkāk par EST sniegto interpretāciju.
Mēs izmantojam sīkdatnes vietnes funkcionalitātes nodrošināšanai un satura kvalitātes uzlabošanai. Sīkdatnes bez kurām vietne nespēj funkcionēt ir vienmēr ieslēgtas, pārējās var brīvi ieslēgt/izslēgt izmantojot šo konfigurācijas paneli. PwC nepārdod Tavus datus trešajām personām.
Noklikšķinot uz “Apstiprināt visas sīkdatnes”, Tu piekrīti visu sīkdatņu veidu izmantošanai.
Plašāka informācija par sīkdatnēm pieejama sīkdatņu izmantošanas politikā..
Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas lietotāju autentifikācijas nodrošināšanai. Tās var bloķēt izmantojot pārlūka uzstādījumus, taču šādā gadījumā nebūs iespējams autentificēties.
Šīs sīkdatnes ļauj mums analizēt tīmekļa vietnes apmeklējumu, datu plūsmu avotus un mērtīt vietnes veiktspēju. Šīs sīkdatnes neuzglabā personiski identificējamu informāciju.
Sīs sīkdatnes palīdz mums pielāgot vietnes saturu Jūsu interesēm un uzlabo reklāmu kvalitāti (neļauj tām nepārtraukti atkārtoties, utt).