Iepriekš jau informējām, ka šā gada 14. februārī ES Padome nolēma sarakstā ar jurisdikcijām, kas nodokļu nolūkos nesadarbojas, iekļaut vēl četras: Britu Virdžīnu salu teritoriju, Kostarikas Republiku, Māršala Salu Republiku un Krievijas Federāciju. Saistībā ar to Latvijas normatīvajos aktos šovasar ir veiktas izmaiņas, par kurām sīkāk – šajā rakstā.
Šā gada 1. jūlijā spēku zaudēja 2020. gada 17. decembra MK noteikumi Nr. 819 “Noteikumi par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām” un stājās spēkā jauni MK noteikumi Nr. 333 “Zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksts”. To izstrādes mērķis ir novērst regulāru tehnisku grozījumu veikšanu MK noteikumos Nr. 819 un nodrošināt maksimāli efektīvu un laicīgu reaģēšanu uz izmaiņām ES sarakstā. MK noteikumos Nr. 333 vairs nav jurisdikciju saraksta, bet ir iekļauta tieša atsauce uz ES sarakstu un tā regulāru aktualizēšanu. Turpmāk ik reizi, kad tiks aktualizēts ES saraksts, izmaiņas automātiski attieksies arī uz Latvijas nacionālo regulējumu.
Šobrīd aktuālajā sarakstā ir 16 jurisdikcijas:
1) Angiljas teritorija;
2) ASV Guamas teritorija;
3) ASV Samoa teritorija;
4) ASV Virdžīnu salu teritorija;
5) Bahamu Sadraudzība;
6) Britu Virdžīnu salu teritorija (ar 01.07.23);
7) Fidži Republika;
8) Kostarikas Republika (ar 01.07.23);
9) Krievijas Federācija (ar 01.07.23);
10) Māršala Salu Republika (ar 01.07.23);
11) Palau Republika;
12) Panamas Republika;
13) Samoa Neatkarīgā Valsts;
14) Tērksas un Kaikosas salu teritorija;
15) Trinidādas un Tobāgo Republika;
16) Vanuatu Republika.
MK noteikumi Nr. 333 nosaka kārtību, kādā tiks publicēts aktualizētais ES saraksts. Pēc tā publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī informācija tiks nosūtīta publicēšanai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, un aktualizētais saraksts tiks publicēts Finanšu ministrijas tīmekļa vietnē. Aktuālā informācija par ES sarakstu atrodama arī ES Padomes tīmekļa vietnē.
ES saraksta nākamā pārskatīšanas reize plānota jau šā gada oktobrī.
Valsts iekļaušana sarakstā ietekmē nodokļu piemērošanu uzņēmumiem. Tiem, kas turpina sadarbību ar Krievijas uzņēmumiem, jāņem vērā, ka sarakstā ir iekļauta Krievija. Nākamajā rakstā informēsim par nodokļu piemērošanu, sadarbojoties ar uzņēmumu no sarakstā iekļautas valsts.
Saraksts pieejams arī MindLink.lv sadaļā Noderīgi - Beznodokļu un zemu nodokļu valstis.
Ja Jums ir kāds komentārs par šo rakstu, lūdzu, iesūtiet to šeit lv_mindlink@pwc.com
Uzdot jautājumuIepriekš jau rakstījām par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) piemērošanu elektromobiļa iegādes un uzturēšanas izdevumiem. Taču darbinieki bieži uzlādē uzņēmuma elektromobili mājās. Šajā rakstā – par uzņēmuma iespējām kompensēt elektrības izmaksas darbiniekam.
Iepriekšējos rakstos informējām par izmaiņām darba tiesību jomā, kuras ietekmē arī nodokļu jautājumus. Nodokļu iestādes šobrīd aktīvi vērtē, kā tiek izpildītas vietējo un starptautisko normatīvo aktu prasības, kuras paredz nosūtījumā esošiem darbiniekiem nodrošināt uzņemošās valsts tiesību normām atbilstošus nodarbinātības noteikumus. Šīs prasības attiecas uz darba laiku, atpūtas laiku, darba aizsardzību un darba samaksas izmaksu vismaz minimālā līmenī. Šajā rakstā – par darba samaksas noteikumiem un nodokļu ietekmi.
Atbilstoši tam, kā veidojās jauni aktīvu un darījumu veidi, tiek grozīta arī Padomes Direktīva 2011/16/ES par administratīvu sadarbību nodokļu jomā. Eiropas Komisija ir ierosinājusi jaunus nodokļu pārredzamības noteikumus visiem pakalpojumu sniedzējiem, kuri iesaistās darījumos ar kriptoaktīviem. Šā gada 16. maijā ES finanšu ministri vienojās par DAC8 kompromisa tekstu. Ir sagaidāms, ka drīzumā tā tiks formāli apstiprināta.
Mēs izmantojam sīkdatnes vietnes funkcionalitātes nodrošināšanai un satura kvalitātes uzlabošanai. Sīkdatnes bez kurām vietne nespēj funkcionēt ir vienmēr ieslēgtas, pārējās var brīvi ieslēgt/izslēgt izmantojot šo konfigurācijas paneli. PwC nepārdod Tavus datus trešajām personām.
Noklikšķinot uz “Apstiprināt visas sīkdatnes”, Tu piekrīti visu sīkdatņu veidu izmantošanai.
Plašāka informācija par sīkdatnēm pieejama sīkdatņu izmantošanas politikā..
Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas lietotāju autentifikācijas nodrošināšanai. Tās var bloķēt izmantojot pārlūka uzstādījumus, taču šādā gadījumā nebūs iespējams autentificēties.
Šīs sīkdatnes ļauj mums analizēt tīmekļa vietnes apmeklējumu, datu plūsmu avotus un mērtīt vietnes veiktspēju. Šīs sīkdatnes neuzglabā personiski identificējamu informāciju.
Sīs sīkdatnes palīdz mums pielāgot vietnes saturu Jūsu interesēm un uzlabo reklāmu kvalitāti (neļauj tām nepārtraukti atkārtoties, utt).