Uz nodokļa ieturējumu attiecas šādi maksājumi nerezidentiem un atsevišķos gadījumos saskaņā ar Latvijas transfertcenu noteikumiem saistītajiem Latvijas uzņēmumiem, kas izmanto UIN atvieglojumus.
Uz pārvaldīšanas un konsultāciju maksu attiecas 20 % nodokļa ieturējums. Termins „pārvaldīšana un konsultācijas” nozīmē darbības, ko nerezidents veic tieši vai ar ārpakalpojumu sniedzēja starpniecību, lai nodrošinātu kāda Latvijas uzņēmuma pārvaldīšanu vai sniegtu nepieciešamās konsultācijas.
Latvijas uzņēmums var paļauties uz nodokļu dubultās aplikšanas novēršanas līgumu, lai samazinātu nodokļa ieturējumu likmi līdz nullei par pārvaldības maksu, ja nerezidents neizveido PP. Šim nolūkam Latvijas uzņēmumam pirms gada UIN deklarācijas iesniegšanas ir jāsaņem derīga uzturēšanās apliecība par katru maksājuma veidu katram saņēmējam. Derīga uzturēšanās apliecība ir ārvalstu nodokļu iestādes un VID apstiprināta apliecība.
3 % nodokļu ieturējums ir piemērojams ienākumiem no nekustamā īpašuma atsavināšanas. Tas attiecas arī uz ienākumiem, kas rodas no akciju vai citas līdzdalības Latvijā vai ārvalstīs reģistrētā uzņēmumā vai citā uzņēmumā atsavināšanas, ja nekustamais īpašums Latvijā tieši vai netieši ar līdzdalības starpniecību veidojis vairāk nekā 50 % no šīs sabiedrības aktīvu vērtības vienā vai vairākos citos uzņēmumos, kas reģistrēti Latvijā vai ārvalstīs, atsavināšanas periodā vai iepriekšējā periodā.
Nodokļu ieturējums 5 % apmērā tiek piemērots nerezidentu gūtiem bruto ienākumiem no Latvijā esoša nekustama īpašuma īres.
Dividendēm, kas izmaksātas nodokļu oāžu rezidentiem, piemēro nodokļu ieturējumu 20 % apmērā.
Procentu un honorāru maksājumi ir saistīti ar nodokļu ieturējumu tikai tad, ja tos veic uzņēmumiem, kas atrodas nodokļu oāzēs. Visiem procentu un honorāru maksājumiem nodokļu oāzēs tiek piemērota 20 % likme.
Pārvaldīšanas maksu un nekustamā īpašuma atsavināšanas gadījumā ES/nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanas līguma valstu iedzīvotāji var izvēlēties starp nodokļa ieturējumu no kopējās maksas vai 20 % peļņas nodokli, ja nerezidents var uzrādīt izdevumu apliecinājumu. Latvijas uzņēmumam vispirms ir jāietur piemērojamais nodoklis, bet nerezidents var vēlāk atgūt nodokli, kas pārsniedz 20 % no peļņas (ienākumi atskaitot izdevumus), iesniedzot atsevišķu nodokļu deklarāciju.
Uzņēmumiem ir pienākums paziņot VID par visām summām, kas izmaksātas nerezidentiem par darījumiem, kas veikti 2017. gada 1. janvārī vai vēlāk, neatkarīgi no tā, vai maksājumam ir piemērojams nodokļu ieturējums. Tas atbilst Padomes Direktīvas 2011/16/ES par administratīvo sadarbību nodokļu jomā prasībām, kas paredz automātisku informācijas apmaiņu par nerezidentu ieņēmumiem.
Lūdzu, skatīt tabulu par nodokļu ieturējumu likmēm, kas piemērojamas iepriekš aprakstītajiem maksājumiem.
Ministru kabineta 2017. gada 7. novembra noteikumos Nr. 655 iekļautais saraksts ir grozīts 2021. gada 1. janvārī, lai nodrošinātu atbilstību ES sarakstam. Šeit pieejams aktuālais saraksts.
Mēs izmantojam sīkdatnes vietnes funkcionalitātes nodrošināšanai un satura kvalitātes uzlabošanai. Sīkdatnes bez kurām vietne nespēj funkcionēt ir vienmēr ieslēgtas, pārējās var brīvi ieslēgt/izslēgt izmantojot šo konfigurācijas paneli. PwC nepārdod Tavus datus trešajām personām.
Noklikšķinot uz “Apstiprināt visas sīkdatnes”, Tu piekrīti visu sīkdatņu veidu izmantošanai.
Plašāka informācija par sīkdatnēm pieejama sīkdatņu izmantošanas politikā..
Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas lietotāju autentifikācijas nodrošināšanai. Tās var bloķēt izmantojot pārlūka uzstādījumus, taču šādā gadījumā nebūs iespējams autentificēties.
Šīs sīkdatnes ļauj mums analizēt tīmekļa vietnes apmeklējumu, datu plūsmu avotus un mērtīt vietnes veiktspēju. Šīs sīkdatnes neuzglabā personiski identificējamu informāciju.
Sīs sīkdatnes palīdz mums pielāgot vietnes saturu Jūsu interesēm un uzlabo reklāmu kvalitāti (neļauj tām nepārtraukti atkārtoties, utt).