Šā gada 3. marta un 12. maija Īsziņās informējām, ka ES plāno vienkāršot PVN piemērošanu e-komercijā un Latvija plāno grozīt PVN likumu attiecībā uz e-komerciju. Šajā rakstā – par aktualitātēm izmaiņu ieviešanā un e-komercijas attīstību Lielbritānijā.
Kā jau iepriekš rakstījām, šobrīd uzņēmumi PVN maksāšanas nolūkam var reģistrēties tikai vienā dalībvalstī, ja tie sniedz elektronisko sakaru, apraides un elektroniski sniegtus pakalpojumus un izvēlējušies izmantot īpašo PVN režīmu – mini vienas pieturas shēmu (Mini One Stop Shop jeb MOSS). Jaunās e-komercijas paketes ieviešana radīs šādas izmaiņas:
Vispirms jāmin, ka ES līmenī ir panākta vienošanās par jaunā regulējuma ieviešanas atlikšanu. Līdz ar to jaunais regulējums e-komercijas jomā būs piemērojams ar 2021. gada 1. jūliju.
Tā kā iespējas skaidrot jaunā regulējuma praktisko piemērošanu normatīvajos aktos ir ierobežotas, Eiropas Komisija ir izdevusi īpašus skaidrojumus par jaunā e-komercijas regulējuma praktiskās piemērošanas aspektiem.
Kā piemēru aplūkotajiem jautājumiem var minēt skaidrojumu, kādos gadījumos uzskatīs, ka elektroniskā saskarne neveicina tālpārdošanu. Proti, ja saskarne ne tieši, ne netieši (rādītājus vērtējot kumulatīvi) –
Šī un cita informācija pieejama minētajos skaidrojumos. Lai gan tie nav juridiski saistoši dalībvalstīm, tos ir lietderīgi izmantot, lai izprastu jaunā regulējuma praktisko piemērošanu.
Ar 2021. gada 1. janvāri Lielbritānijā stāsies spēkā jauns e-komercijas regulējums:
Arī Lielbritānijas nodokļu administrācija ir izdevusi skaidrojumu par gaidāmajām izmaiņām.
Norvēģijā ir ieviests līdzīgs e-komercijas regulējums (spēkā ar šā gada 1. aprīli). Tāpat Austrālija, Jaunzēlande un citas valstis ir ieviesušas īpašus režīmus zemas vērtības preču pārrobežu piegādēm. Sagaidāms, ka nākotnē valstu ar līdzīgiem režīmiem skaits arvien palielināsies.
Ja Jums ir aktuāli e-komercijas jautājumi, aicinām šā gada 24. novembrī apmeklēt PwC organizēto semināru “Nodokļu, juridiskie un datu automatizētas apstrādes aspekti e-komercijā,” kurā informēsim par PVN un UIN piemērošanas aspektiem pārrobežu e-komercijas darījumos ES teritorijā, par juridiskajiem aspektiem, kas jāņem vērā pārrobežu e-komercijā, kā arī par datu automatizētas apstrādes risinājumiem, kas varētu atvieglot grāmatvedības kārtošanu e-komercijas jomā (sīkāka informācija šeit).
Ja Jums ir kāds komentārs par šo rakstu, lūdzu, iesūtiet to šeit lv_mindlink@pwc.com
Uzdot jautājumuMēs izmantojam sīkdatnes vietnes funkcionalitātes nodrošināšanai un satura kvalitātes uzlabošanai. Sīkdatnes bez kurām vietne nespēj funkcionēt ir vienmēr ieslēgtas, pārējās var brīvi ieslēgt/izslēgt izmantojot šo konfigurācijas paneli. PwC nepārdod Tavus datus trešajām personām.
Noklikšķinot uz “Apstiprināt visas sīkdatnes”, Tu piekrīti visu sīkdatņu veidu izmantošanai.
Plašāka informācija par sīkdatnēm pieejama sīkdatņu izmantošanas politikā..
Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas lietotāju autentifikācijas nodrošināšanai. Tās var bloķēt izmantojot pārlūka uzstādījumus, taču šādā gadījumā nebūs iespējams autentificēties.
Šīs sīkdatnes ļauj mums analizēt tīmekļa vietnes apmeklējumu, datu plūsmu avotus un mērtīt vietnes veiktspēju. Šīs sīkdatnes neuzglabā personiski identificējamu informāciju.
Sīs sīkdatnes palīdz mums pielāgot vietnes saturu Jūsu interesēm un uzlabo reklāmu kvalitāti (neļauj tām nepārtraukti atkārtoties, utt).