PricewaterhouseCoopers - MindLink Jaunākās Īsziņas

Lasīt angliski

 

Īsziņas ir jaunākā informācija par tikko pieņemtajām vai plānotajām izmaiņām nodokļu un uzņēmējdarbības likumdošanā. Īsziņas ietaupa Jūsu laiku, pievēršot uzmanību tikai svarīgākajām izmaiņām, kas var ietekmēt Jūsu uzņēmumu.

Mākonī bāzēta vai lokāli uzturēta resursu vadības sistēma? (1/49/19) (0)

03.12.2019

Prakse

Lemjot par uzņēmuma resursu vadības (enterprise resource planning jeb ERP) sistēmas ieviešanu, uzņēmējs noteikti nonāks līdz jautājumam, vai izvēlēties mākonī bāzētu vai lokāli uzturētu sistēmu? Izvēle nebūs viegla, jo jāizvērtē katra varianta priekšrocības un trūkumi atbilstoši savām vajadzībām. Lasīt vairāk..

Garden leave – darba devēja interešu aizsardzības līdzeklis (2/49/19) (0)

03.12.2019

Prakse

Uzteikuma gadījumā darba devējs ir ieinteresēts ne tikai ievērot likumā noteiktos pienākumus, bet arī aizsargāt savas tiesības. Latvijas normatīvajos aktos nav paredzētas darba devēja tiesības atturēt darbinieku no ierašanās darbā uzteikuma termiņa laikā. Anglosakšu tiesībās šāda regulējuma trūkumu risina jau kopš pagājušā gadsimta beigām ar tiesību institūtu, ko sauc par garden leave (dārza atvaļinājums). Lasīt vairāk..

UIN piemērošana ziedojumiem (3/49/19) (0)

03.12.2019

Prakse

Tuvojoties gada beigām, parasti ir vērojama lielāka ziedotāju aktivitāte, tāpēc šajā rakstā atgādināsim par UIN likumā noteiktajiem atvieglojumiem. Lasīt vairāk..

UIN un IIN piemērošana izmaksātām dividendēm – VID uzziņa (1/48/19) (0)

26.11.2019

Prakse

Šā gada oktobrī VID ir publicējis uzziņu par UIN un IIN piemērošanu dividendēm, ko izmaksā no peļņas, kuru veido ieņēmumi no meitas uzņēmuma pārdošanas. Šī uzziņa novērš neskaidrības par iespējamām nodokļu sekām. Lasīt vairāk..

Transfertcenu dokumentācijas iesniegšana VID (2/48/19) (0)

26.11.2019

Prakse

Līdz ar 2019. kalendāra gada izskaņu daļai nodokļu maksātāju (NM) strauji tuvojas sagatavotās transfertcenu (TC) dokumentācijas iesniegšanas termiņš. Šajā rakstā – par termiņiem un iespējamiem tehniskiem šķēršļiem. Lasīt vairāk..

 
Kontaktinformācija
MindLink.lv
lv_mindlink@pwc.com
Tel: 67094400
(Inga Ķempele)