PricewaterhouseCoopers - MindLink Jaunākās Īsziņas

Lasīt angliski

 

Īsziņas ir jaunākā informācija par tikko pieņemtajām vai plānotajām izmaiņām nodokļu un uzņēmējdarbības likumdošanā. Īsziņas ietaupa Jūsu laiku, pievēršot uzmanību tikai svarīgākajām izmaiņām, kas var ietekmēt Jūsu uzņēmumu.

Kapitāla pieauguma aprēķina vednis – EDS jaunums (1/9/20) (0)

25.02.2020

Prakse

Jau kādu laiku Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (“EDS”) ir pieejams kapitāla pieauguma aprēķina vednis. Šajā rakstā – par to, kādos gadījumos šis vednis izmantojams, un par tā izmantošanas priekšrocībām. Lasīt vairāk..

Rosina atcelt NĪN iedzīvotāju primārajiem mājokļiem (2/9/20) (0)

25.02.2020

Projekts

Šā gada 17. februārī Saeimas Nodokļu politikas apakškomisijas sēdē tika skatīts jautājums par izmaiņām nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķināšanā. Tieslietu ministrijas iesniegtajā likumprojektā piedāvāts atcelt NĪN iedzīvotāju primārajiem mājokļiem vērtībā līdz 100 000 EUR un būtiski samazināt NĪN apmēru mājokļiem ar augstāku kadastrālo vērtību (KV). Paredzēts ieviest speciālo vērtību, kas, stājoties spēkā jaunai KV bāzei, nodrošinātu mehānismu samērīgam NĪN aprēķinam un stiprinātu katra iedzīvotāja tiesības uz privātīpašumā esošu mājokli. Lasīt vairāk..

Digitālo nodokļu nākotne – ESAO Otrais pīlārs (3/9/20) (0)

25.02.2020

Prakse

Noslēdzot mūsu Īsziņu tēmu “Vienota pieeja digitālās ekonomikas nodokļu izaicinājumu risināšanai,” šajā rakstā – sīkāk par ESAO jaunumiem attiecībā uz starptautisko nodokļu regulējumu Otrajā pīlārā. Lasīt vairāk..

UIN likuma grozījumi spēkā ar 12. februāri (1/8/20) (0)

18.02.2020

Pieņemts

Kopš pērnās vasaras esam publicējuši vairākus rakstus par plānotajiem grozījumiem UIN likumā. Šā gada 30. janvārī Saeima tos pieņēma trešajā lasījumā. Šajā rakstā apkopojām UIN likuma grozījumus, kas stājās spēkā šā gada 12. februārī attiecībā uz esošo normu precizēšanu un jaunu normu ieviešanu. Lasīt vairāk..

Digitālo nodokļu nākotne – ESAO Pirmais pīlārs (2/8/20) (0)

18.02.2020

Prakse

Turpinot mūsu iepriekšējās Īsziņas tēmu “Vienota pieeja digitālās ekonomikas nodokļu problēmu risināšanai,” šajā rakstā – sīkāk par starptautisko nodokļu regulējumu, kas iekļauts ESAO Pirmajā pīlārā. Lasīt vairāk..

 
Kontaktinformācija
MindLink.lv
lv_mindlink@pwc.com
Tel: 67094400
(Inga Ķempele)