Autostāvvietas izmaksas – PVN piemērošana

Lasīt angliski
Lasīt krieviski

Nesen notikušā seminārā par PVN piemērošanas aktualitātēm uz jautājumu „Vai vieglās automašīnas stāvvietas izmaksas uzskatāmas par vispārīgās saimnieciskās darbības izmaksām vai auto ekspluatācijas izmaksām?” VID speciālists atbildēja, ka stāvvietas izmaksas ir saistītas ar auto uzturēšanu.

Var secināt, ka uz autostāvvietas izmaksām attiecas PVN likuma 100. pantā noteiktie priekšnodokļa atskaitīšanas ierobežojumi.

Papildus tika norādīts, ka vienmēr jāvērtē, vai saņemtie pakalpojumi ir saistīti ar nodokļa maksātāja saimniecisko darbību un apliekamiem darījumiem, piemēram: „Autostāvvietas izmantošana nakts stundās nav saistīta ar uzņēmēja veicamajiem darījumiem, kas apliekami ar PVN.”

Semināra dalībnieki šim apgalvojumam nepiekrita, bet lektors diemžēl nepamatoja savu viedokli sīkāk – iespējams, ka bija domāts kāds īpašs gadījums vai konkrēta situācija.

Ja runa ir par Rīgu, tad jāņem vērā, ka auto novietošana neapsargātā stāvvietā (piemēram, uz ielas) nakts stundās ir bez maksas. Maksu iekasē tikai par auto novietošanu apsargātā stāvvietā (parasti ar diennakts vai mēneša maksu). Iespējams, ka VID speciālistu ieskatā būtu jābūt šādam dalījumam, bet tad būtu jādala priekšnodoklis arī par citiem pakalpojumiem (piemēram, biroja telpu nomu).

Jāatceras, ka izmaksu izvērtējums (saimnieciskās darbības vajadzībām vai nē) ir svarīgs ne tikai priekšnodokļa atskaitīšanā, bet arī ar UIN apliekamā ienākuma noteikšanā.

Šis ir svarīgs jautājums, tāpēc vēlamies uzzināt Jūsu pieredzi. Varbūt Jūsu rīcībā ir VID sniegts rakstisks paskaidrojums, ar kuru Jūs varētu padalīties? Aicinām rakstīt uz mindlink@lv.pwc.com

 
Kontaktinformācija
Ņina Podvinska
nina.podvinska@lv.pwc.com
Tel: 67094400
© 2019 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 14.01.2019