Finanšu iestādes paplašina darbību Mjanmā

07.02.2017
 

ASV valdība ir nolēmusi izbeigt sankciju programmu, kas ietver banku pakalpojumu un tirdzniecības ierobežojumus ar Mjanmu (Birmu), kā arī ierobežojumus darījumiem ar tās valdību. Programma bija spēkā kopš 1997. gada, un lēmuma pamatā ir Mjanmas iniciatīvas demokrātijas attīstībā.

Mjanmu svītros no ASV Valsts kases saraksta

Šis atvieglojums paredz Mjanmas fizisko un juridisko personu izslēgšanu no ASV Valsts kases īpašā sankciju saraksta1, tādējādi ASV uzņēmumi turpmāk varēs slēgt darījumus ar jauniem partneriem un valsts iestādēm, tostarp ar uzņēmumu, kas pārvalda lielāko Mjanmas ostu.

Atcels arī ierobežojumus importēt Mjanmas nefrītu un rubīnus uz ASV. Tomēr saglabāsies Kongresa uzliktās sankcijas, kas ierobežo ieroču tirdzniecību. Jāņem vērā, ka sankciju darbības laikā veiktie pārkāpumi var tikt izmeklēti un vainīgie sodīti. Turklāt izslēgšana no saraksta neattiecas uz tādiem Mjanmas iedzīvotājiem, kuri ir saistīti, piemēram, ar narkotiku tirdzniecību.

Ar darbības paplašināšanu saistītie riski

Šī lēmuma rezultātā finanšu iestādes un to klienti paplašina savu darbību Mjanmā. Taču vispirms ir rūpīgi jāpārskata politika un procedūras, lai novērstu risku, ka tiek pārkāpti daži atlikušie ierobežojumi, kas ieviesti iepriekš. Papildus jāveic atbilstošas klientu un to darījumu pārbaudes.

FinCEN ir izteicis bažas par Mjanmas finanšu sistēmu, kā bažu cēloņus minot naudas “atmazgāšanu” un korupciju.

Kopumā paredzams, ka ASV sankciju atcelšana pret Mjanmu var paātrināt tirdzniecības sakaru attīstību, taču bažas par tās militāristu pastāvīgu iesaisti valdībā un cilvēktiesību pārkāpumi var novest pie sankciju atjaunošanas.

Plašāk lasiet šeit (angļu valodā) >>

________________
 
Īpaši norādītie pilsoņi un bloķētās personas 

 

 
Kontaktinformācija
Katerīna Kļimova
Revīzijas nodaļas menedžere
katerina.klimova@lv.pwc.com

Tel: 67094400
© 2019 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 14.01.2019