Grāmatvedi – pastāsti, ko tu dari šodien un ko darīsi rīt?

Jaunu tehnoloģiju ienākšana mūsu ikdienā jau ir pierasta lieta, taču ne vienmēr pilnībā izmantojam tehnoloģiju potenciālu savas neziņas, skepses vai pat baiļu dēļ – nereti arī drosmīgie un tehnoloģiju lielākie fani apdedzinās. Kāpēc tā? Un kas jādara, lai radītu savu veiksmes stāstu?
 
 
“Sudraba lodes” neeksistē
 
Tieši tāpat kā TV reklāmās rādītais “viens-multirīks-29-virtuves-situācijām” tiek nolikts dziļi skapītī pēc pirmās tā mazgāšanas reizes, arī tehnoloģiju pasaulē viens rīks nekad nevarēs atrisināt visas kompleksās problēmas, ar kurām sastopamies ikdienā. Taču rodas liels risks, ja tādēļ nolemjam izlikties neredzam apkārt notiekošo – datu analīzes iespējas, skenerus un citas digitalizācijas tehnoloģijas, lai atbrīvotos no papīriem, robotisku procesu automatizāciju, sistēmu integrācijas iespējas, tiešsaistes kopdarbības rīkus, dokumentu pārvaldības sistēmas, jaunas grāmatvedības sistēmas un citas tehnoloģijas. Grāmatvedībā īpaši jāpārzina tehnoloģijas un to kombinācijas, lai izvēlētos tās atbilstoši savām konkrētajām prasībām šodien un lai tās kalpotu arī rīt.
 
Godīgs skats uz sevi 
 
Lai izdarītu pārdomātas izvēles un pareizi izvērtētu attīstības scenārijus, jāsaskata lielā aina – godīgi jāizvērtē, kur esam un kā strādājam. Tas darāms trīs aspektos – tehnoloģija, cilvēks un process:
  • Kādi rīki jau ir mūsu rīcībā? Kāda ir to dzīvotspēja, trūkumi un mūsu nepiepildītās gaidas saistībā ar tiem? Cik lielā mērā tie kalpo mums un cik – mēs tiem?
  • Cik daudz no ikdienas darbiem ir tik rutinēti un standartizēti, ka labprāt atdotu tos darīt kādam citam, sniedzot skaidrus norādījumus, kas un kā jādara? Vai mēs godīgi varam teikt, ka tirgū, kur valda kvalificētu speciālistu trūkums, mēs efektīvi izmantojam tos talantus, kuri pie mums strādā?
  • Vai mēs darām visu to, kas mums būtu jādara? Un vai viss, ko darām, mums tiešām jādara? Procesu automatizācija noder ne tikai esošo procesu automatizēšanā, bet arī neesošu procesu ieviešanā bez ievērojama cilvēkresursu patēriņa. 
Nākamais solis uz priekšu 
 
Automatizācijas iespēju izvērtēšana noder arī tad, ja nav lielas apņemšanās uzsākt automatizācijas projektus šobrīd. Apsēžoties un aplūkojot, kādus procesus un darbības mēs veicam, ir iespējams iegūt labu pārskatu par to, kur paliek mūsu laiks un enerģija. Redzam, kur un kā tiek pievienota vērtība mūsu klientiem, kolēģiem un kontrolējošām iestādēm. Redzam arī kļūdas un zudumus, kas veidojas neefektīvu un pat lieku procesu dēļ. Tikai tad ir jēga sākt domāt par to, kādas tehnoloģijas un pārmaiņas ir nepieciešamas.
 
Iesakām sākt šo procesu, iepazīstoties ar tendencēm, labākajām praksēm un tehnoloģijām, analizējot jauno klientu pieredzi un gaidas. Pēc tam var izvērtēt savus procesus, analizēt stiprās un vājās puses, lai vienotos par to, kādus izaicinājumus izjūtat visvairāk. Šajā brīdī jau būs skaidras iniciatīvas, ko var ieviest salīdzinoši īsā laikā, kā arī iezīmēsies lielāki, stratēģiskāki mērķi. Uzņēmumiem jādarbojas divos ātrumos un pasaulēs – optimizējot esošo darbību un veidojot jaunus procesus un pakalpojumus.
 
Uzņēmuma procesu, tehnoloģiju un cilvēkresursu pārmaiņas jāvada pārdomāti un proaktīvi. Ja arī Jūsu uzņēmumam ir aktuāls šis jautājums un Jūs labprāt pārrunātu procesu optimizācijas un automatizācijas izaicinājumus un iespējas, lūdzam sazināties ar mums.
 
 
Kontaktinformācija
MindLink.lv
lv_mindlink@pwc.com

Tel: 67094400
© 2020 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 03.07.2020