Automatizē grāmatvedības un finanšu datu apstrādi ar Power Query!

 
18.12.2018
 
Power Query ir, iespējams, labākais datu transformēšanas un manipulēšanas rīks, kas pieejams visās Microsoft Excel versijās. Ja meklējat iespējas samazināt savu datu apstrādes laiku pat par 80%, nereti risinājums ir pieejams tepat – jebkurā datorā, un to var sākt lietot jau šodien.
 
Kas ir Power Query?
 
Gan Excel lietotāja, kurš pārsvarā veido salīdzinoši vienkāršas atskaites un ievada datus, gan Visual Basic for Applications programmētāja galvenais uzdevums ir apstrādāt vairumu strukturētu un nestrukturētu datu. Datu apstrādes procesi mēdz atkārtoties ik mēnesi, un faktiski tiek veiktas tās pašas darbības, izmantojot tos pašus, tikai atjaunotus, informācijas avotus. Lai klientiem palīdzētu risināt šo problēmu un profesionāļiem ļautu darīt to, kas tiem padodas vislabāk, nevis noslogotu sevi ar garlaicīgām, atkārtotām darbībām, jau kopš 2013. gada Microsoft savos produktos iekļauj paplašinājumu Power Query.
 
Power Query ir daļa no Microsoft Power BI risinājumu klāsta, kurā ietilpst Power Pivot, Power Query, Power View, Power Map, Power BI Desktop, Power BI un notiek strauja attīstība. Daudzas šo rīku daļas ir iekļautas programmā Excel un var tikt savienotas ar programmu Power BI.
 
 
 
Power Query nodrošina automatizētu datu izvilkšanu, transformēšanu un ielādi, ļaujot apstrādāt datus, kas iegūti ne tikai no citiem .xlsx failiem vai tabulām, bet no dažādiem datu avotiem, tostarp interneta un datubāzēm.
 
 
 
Ir izpētīts, ka ar salīdzinoši nelielu laika ieguldījumu, apgūstot Power Query, datu pārveidošana kļūst ērtāka un ātrāka, nekā to pašu mēģinot izdarīt ar Vlookup, Index, Match Offset, Indirect vai citām Excel funkcijām. Apstrādājot datus tieši ar Power Query, nereti ir iespējams arī ātrāk izstrādāt risinājumus un iegūt rezultātus salīdzinājumā ar Visual Basic for Applications. Pēc būtības, veidojot risinājumus ar Power Query, jūs rakstāt noteikumus datoram, kā datus apstrādāt turpmāk, tādējādi savu vienreiz izveidoto risinājumu varat izmantot atkārtoti. Tā kā datu apstrādes principus ar Power Query var apgūt salīdzinoši īsā laikā, maksimāli ātri var sākt samazināt laiku, kas nepieciešams tipveida atskaišu sagatavošanai.
 
Lai pēc iespējas ātri apgūtu Power Query atskaišu veidošanas automatizāciju un veiksmīgi to ieviestu praksē, esam apmeklējuši kursus Rīgas Ekonomikas augstskolā:
  1. Datu apstrādes automatizācija un efektīvi atskaišu veidošanas principi
  2. Efektīvs darbs ar MS Excel un datu analīzes pamati
  3. Citas apmācības, kas var palīdzēt uzlabot uzņēmumu ikdienas darbu
Ja arī Jūsu uzņēmumam ir aktuāls šis jautājums un Jūs labprāt dalītos pieredzē, lūdzam sazināties ar rihards.paze@pwc.com.

 

 
Kontaktinformācija
Rihards Pāže
Vecākais nodokļu konsultants
rihards.paze@pwc.com
© 2020 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 03.02.2020