PricewaterhouseCoopers - MindLink Aktuāli

 

Paying Taxes 2020

Saskaņā ar jaunāko PwC un Pasaules Bankas Grupas veidoto pārskatu Paying Taxes 2020, tehnoloģiju izmantošana visā pasaulē ir ievērojami atvieglojusi nodokļu saistību izpildi. 
 
Ziņojumā uzsvērts, ka to valstu nodokļu administrācijas, kuras ir ieviesušas tehnoloģiskus risinājumus, radījušas būtiskas priekšrocības saviem klientiem. Piemēram, tādās attālās valstīs kā Brazīlijā un Vjetnamā, pateicoties tehnoloģijām, laiks nodokļu saistību izpildei bija par 23% īsāks nekā iepriekšējā pārskata gadā. Savukārt, Kotdivuārā, Kirgizstānas Republikā un Izraēlā tika ievērojami samazināts nodokļu maksājumu skaits.
 
ES un EEZ valstu reģionā uzņēmuma vidējā kopējā nodokļu un iemaksu likme, salīdzinot ar iepriekšējā pārskata gadu nav būtiski mainījusies un veido 38,9%. Saistību izpilde prasa vidēji 161 stundu, un veicama 10,9 maksājumos. Jāatzīmē, ka visi Eiropas rādītāji ir zemāki nekā vidēji pasaulē.
 

Latvijā, salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm [1], ir šķietami zemākais kopējais nodokļu un iemaksu apmērs [2] - 38,1%, Lietuvā 42,6%, bet Igaunijā 47,8%.

Lasīt vairāk>>

Worldwide Tax Summaries - Corporate Taxes

Informācija par nodokļiem 152 valstīs.

Ja Jūs risināt jautājumus, kas saistīti ar nodokļiem dažādās valstīs un teritorijās, šis materiāls palīdzēs Jums ātri un ērti atrast nodokļu piemērošanas nosacījumus un aktuālās nodokļu likmes 152 valstīs. Aicinām Jūs izmantot informāciju gan tiešsaistes režīmā, gan PDF, gan e-grāmatas formātā.

 

 

Global Annual Review 2018 (angļu val.)

Pārmaiņu pilnā pasaulē pieaug neskaidrības, kuras PwC un tā ieinteresētajām pusēm ir jārisina – neprognozējamas politiskās situācijas, neskaidri tirgus apstākļi un mainīgs regulējums. Darbs, ko veicam, lai prognozētu un mazinātu riskus – vai tie būtu vides riski, regulējuma riski vai kiberriski, ir PwC pakalpojumu biznesa augoša daļa, ko mūsu ieinteresētās puses pieprasa arvien lielākā skaitā. 

Preses relīze (latviešu val.)

PwC CEE Transport & Logistics Trend Book 2019

Transporta un loģistikas pakalpojumi mūsdienās kļūst arvien komplicētāki, kas apgrūtina orientēšanos nozares prioritātēs. PwC identificējuši un analizē piecas galvenās jomas, kas ievērojami ietekmē transporta un loģistikas nozari mūsdienās.

 

Visi PwC jaunumi

 

 
Kontaktinformācija
Inga Ķempele
mindlink@lv.pwc.com
Tel: 6709 4400