Šajā vasarā Eiropas Padome un Eiropas Parlaments panāca provizorisku politisko vienošanos par Uzņēmumu ilgtspējas pārskatu direktīvas projektu. Direktīvas mērķis ir pilnveidot regulējumu ilgtspējas pārskatu jomā, lai veicinātu pieejamās nefinanšu informācijas kvalitāti, nodrošinot uzņēmumu dažādo ietekmes pušu vajadzības, it īpaši investoru vajadzību pēc kvalitatīvas nefinanšu informācijas, kas savukārt veicinās Eiropas kopējo pāreju uz ilgtspējīgāku ekonomiku.
Uzņēmumu ilgtspējas pārskatu direktīva paplašinās to uzņēmumu loku, kuriem būs obligāti jāgatavo un jāpublicē ilgtspējas jeb nefinanšu pārskati kopā ar saviem gada pārskatiem, iekļaujot noteiktu informācijas apjomu vadības ziņojumā. Ilgtspējas pārskati būs jāsagatavo atbilstoši ES jaunajiem ilgtspējas pārskatu standartiem, kas iekļaus vides, sociālās atbildības, cilvēktiesību un dažādus pārvaldības aspektus. Jaunos standartus šobrīd izstrādā Eiropas Finanšu pārskatu padomdevēju grupa (EFRAG).
Saskaņā ar direktīvu ilgtspējas (nefinanšu) pārskati būs jāpārbauda un jāapstiprina revidentam. Prasība pēc obligāta revidenta atzinuma tiek ieviesta, lai uzņēmumi ievērotu Eiropas jaunos ilgtspējas standartus. Saskaņā ar direktīvu ilgtspējas pārskati būs jāgatavo visiem lielajiem uzņēmumiem (ar atbilstību diviem no šādiem trim kritērijiem – 250 darbinieki, 20 miljonu eiro aktīvi, 40 miljonu eiro apgrozījums) un visiem biržu regulētajos tirgos kotētajiem uzņēmumiem. Koncernu mātes sabiedrības būs atbildīgas par šīs informācijas izvērtēšanu arī attiecībā uz savām meitas sabiedrībām.
Jaunā regulējuma piemērošana ir paredzēta vairākos posmos:
Eiropas Finanšu pārskatu padomdevēju grupa jau ir publicējusi Eiropas ilgtspējas standartu prototipu darba dokumentus. Tos publicējot, Eiropas Finanšu pārskatu padomdevēju grupa ievēro savu tradīciju sniegt informāciju par sava darba gaitu, vienlaikus uzsverot, ka publicētie darba dokumenti tiks pakļauti plašam pārskatīšanas procesam, tādēļ var tikt veiktas izmaiņas to struktūrā un saturā.
Šobrīd ir publicēti un pieejami šādi dokumenti.
Šķērsgriezuma standarti attiecas uz informācijas sniegšanu par uzņēmuma stratēģijas, uzņēmējdarbības modeļa mijiedarbību ar ilgtspējas jautājumiem, tā pārvaldību un organizāciju, kā arī būtiskuma novērtējumu:
Vides standarti būs saistoši neatkarīgi no uzņēmuma nozares. Tie paredz noteiktas un konkrētas informācijas sniegšanu par piesārņojuma, ūdens un jūras resursu, bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmas un aprites ekonomikas jomām. Tie arī iekļauj ES Taksonomijas prasības, tostarp attiecībā uz finansiālo pakļautību fiziskajiem un pārejas riskiem, kas saistīti ar klimata pārmaiņām:
Pārvaldība
Sociālie
Lai laikus sagatavotos jaunajām prasībām un nefinanšu pārskatu sniegšanai, aicinām sazināties ar mums.
Ja Jums ir kāds komentārs par šo rakstu, lūdzu, iesūtiet to šeit lv_mindlink@pwc.com
Uzdot jautājumuŠā gada 5. jūlijā stājās spēkā ES Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna atbalsta programmas “Finanšu instrumenti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai” īstenošanas noteikumi. Programmas mērķis ir veicināt komersantu digitālo pārveidi, attīstību un apgrozījuma apjoma pieaugumu, atbalstot uz produktivitātes pieaugumu vērstus ieguldījumus uzņēmējdarbības digitālās informācijas rīkos. Atbalsta mērķa grupa ir Latvijā reģistrēti komersanti neatkarīgi no lieluma. Šajā rakstā – sīkāk par šo atbalsta programmu.
Iepriekšējā rakstā aplūkojām ESG izmaksu kategorijas un uzsvērām, ka ne vienmēr ir pareizi uzņemties izdevumus pēc to piederības principa un sadalīt tos vienmērīgi starp visiem grupas uzņēmumiem. Šajā rakstā turpinām analizēt iemeslus.
Mēs izmantojam sīkdatnes vietnes funkcionalitātes nodrošināšanai un satura kvalitātes uzlabošanai. Sīkdatnes bez kurām vietne nespēj funkcionēt ir vienmēr ieslēgtas, pārējās var brīvi ieslēgt/izslēgt izmantojot šo konfigurācijas paneli. PwC nepārdod Tavus datus trešajām personām.
Noklikšķinot uz “Apstiprināt visas sīkdatnes”, Tu piekrīti visu sīkdatņu veidu izmantošanai.
Plašāka informācija par sīkdatnēm pieejama sīkdatņu izmantošanas politikā..
Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas lietotāju autentifikācijas nodrošināšanai. Tās var bloķēt izmantojot pārlūka uzstādījumus, taču šādā gadījumā nebūs iespējams autentificēties.
Šīs sīkdatnes ļauj mums analizēt tīmekļa vietnes apmeklējumu, datu plūsmu avotus un mērtīt vietnes veiktspēju. Šīs sīkdatnes neuzglabā personiski identificējamu informāciju.
Sīs sīkdatnes palīdz mums pielāgot vietnes saturu Jūsu interesēm un uzlabo reklāmu kvalitāti (neļauj tām nepārtraukti atkārtoties, utt).